tisk.png, 294B

Poznávací zájezd do Londýna a okolí

Ve druhé polovině března zamířila skupina studentů Podřipské školy do světové metropole Londýna a dalších zajímavých míst jižní Anglie. Šestidenní autokarový poznávací zájezd začal cestou přes Německo, Nizozemsko, Belgii a Francii. Kanál La Manche byl překonán Eurotunnelem.

Hned druhý den se odstartovalo poznávání pěším okruhem po pamětihodnostech Londýna (Tower Bridge, Tower, katedrála sv. Pavla), následovala návštěva muzea moderního umění (Tate Modern). Úvodní den byl zakončen rozchodem s možností nákupů ve vyhlášených nákupních ulicích Londýna.

Třetí den se nesl v duchu středověku. Významným městem je Stratford nad Avonou, kde se narodil William Shakespear. Z města nad Avonou se zájezd přesunul k prohlídce Warvicku, jednoho z nejkrásnějších středověkých hradu v Anglii. Poslední zastávkou třetího dne se stalo starobylé univerzitní město Oxford, které bylo zároveň místem ubytování po tři noci. Účastníci byli ubytováni v anglických rodinách, což jim umožnilo zlepšit se a procvičit si konverzaci v anglickém jazyce.

Následující ráno vyrazil autobus na návštěvu nejznámějšího anglického lázeňského města Bath (Royal Crescent, Pulteney Bridge, Bath Abbey). Cestou do města Salisbury se zájezd zastavil v záhadném Stonehenge (soubor menhirů a kamenných kruhů). Trošku si odpočinout bylo možné v Poundlandu, kde byl rozchod s možností dalších nákupů. Den byl zakončen prohlídkou gotické katedrály s nejvyšší věží v Anglii.

Poslední kompletní den v Spojeném království zahajovala návštěva Windsoru, známého sídla anglických panovníků. Následoval opět přejezd do Londýna, kde toho zbývalo ještě mnoho k vidění - Buckinghamský palác, cesta metrem na Baker Street, návštěva muzea voskových figurín Madame Tussaud, Piccadilly Circus, večeře v čínské restauraci v Soho, Trafalgar Square, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, London Eye...

Školní poznávací zájezd do Anglie se velmi povedl. Vedle již zmíněné nutnosti komunikovat v angličtině, přibylo mnoho dalších informací a materiálů využitelných ve výuce (mapy, letáky, pohlednice, fotografie) o Velké Británii. Velký význam měla akce pro obohacení výuky cestovního ruchu, zeměpisu (hospodářského i cestovního ruchu), metodiky průvodcovství a samozřejmě anglického jazyka.

Autor: Mgr. Jan Wünsch

Anglie 2011 - II Anglie 2011


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena