tisk.png, 294B

Exkurze na letišti Praha Ruzyně

 

Exkurze na letišti Praha Ruzyně

Dne 15. září 2010 se třídy 1MOC a 2MOC zúčastnily exkurze na ruzyňské letiště. Naší výpravu tvořilo 41 studentů a 1 člen pedagogického dozoru. Výchozím bodem exkurze byla hala terminálu 3, kde se nás ujala průvodkyně. Po stručném výkladu o historii letiště a shlédnutí krátkého filmu o jeho plánované modernizaci nás čekal průchod detekčním rámem a rentgen zavazadel. Letištním autobusem jsme projížděli všechna zákoutí rozlehlého areálu. Průvodkyně nám podala vyčerpávající výklad o všech třech terminálech, biologické ochraně letiště, řízení letového provozu, používané technice atd. K nejzajímavějším pasážím prohlídky patří již tradičně návštěva záchranné požární stanice s přiblížením režimu, techniky a výcviku letištních hasičů. Škoda jen, že z důvodu přísnějších bezpečnostních opatření nebylo letos možné usednout do kabin mohutných strojů rakouské výroby a navštívit centrum fyzické zátěže pro testy s dýchací technikou. Z bezprostřední blízkosti dráhy jsme pak sledovali řadu vzletů a přistání, plnění strojů pohonnými hmotami, nakládání zavazadel a občerstvení, nástup posádky a cestujících do letadel, vlečení a rolování letadel, cargo zónu a řadu dalších zajímavostí. 120 minut exkurze uběhlo jako voda a po rozloučení se sympatickou průvodkyní jsme byli odvezeni zpět na výchozí místo exkurze, tedy k terminálu 3. Spousty fotografií a získaných poznatků studenti využijí zejména v odborných předmětech, jako jsou např. cestovní ruch, služby cestovního ruchu a hospodářský zeměpis.

Autor: Mgr. Jan WünschSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena