tisk.png, 294B

Lyžařský kurz v Janských lázních 2010

Zima probíhá již několik týdnů a k ní neodmyslitelně patří sporty provozované na ledu nebo sněhu. I mezi žákyněmi a žáky Soukromé podřipské SOŠ a SOU o.p.s. se našli tací, kteří měli odhodlání se naučit či zdokonalit v lyžování, případně v jízdě na snowboardu. Absolvovali proto lyžařský kurz v Janských lázních. Tamní penzion Protěž byl útočištěm účastníků od 20.2. do 27.2. 2010. V tomto týdnu se počasí „vyřádilo“, ukázalo všechny své tváře, od nádherného svitu Slunce až po nízkou oblačnost s občasným deštěm.

Dle výkonosti byli žáci a žákyně rozděleni do čtyř družstev pod vedením vedoucích (paní učitelka Fryčová, pan ředitel Červený, pan učitel Dobiáš a autor článku Červený ml.). Především paní učitelka Fryčová má lví podíl na radikálním zlepšení všech členů tzv. čtvrtého družstva, kteří byli již v polovině týdne „povýšeni“ do družstev se zkušenými lyžaři.

Vyvrcholením kurzu byl tradiční závod v obřím slalomu, tentokrát na sjezdovce Duncan, která je vybavena profesionální časomírou a brankami. Závodníci se tak mohli cítit jako jejich kolegové na Olympijských hrách ve Vancouveru. Šampionkou mezi dívkami a také absolutní vítězkou se stala Markéta Šťástková, které patří velká gratulace za předvedený výkon. Kompletní výsledky jsou zde.

Průběh lyžařského výcviku můžeme hodnotit velmi kladně, a to i přes drobné či větší překážky v podobě nemocí a zcizení vybavení. Lyžařský kurz skončil, ale v příštím roce bude další, obsazený převážně žákyněmi a žáky prvních ročníků, doplněný o starší spolužáky, třeba i letošními absolventy.

Dvě poučení na závěr:
1. Lyžování (a snowboard) je sport. Má přinášet především potěšení, ale jsou chvíle, kdy přichází únava i bolest. V paralele se skutečným životem se tyto strasti musíme naučit překonávat a bojovat s nimi.
2. O své věci se staráme a ukládáme je na určená bezpečná místa. Nenechavci jsou bohužel také na horách.

Fotografie a video.

Autor: Richard Červený ml.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena