tisk.png, 294B

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2008

Kemp Labe, s.r.o., fiktivní firma, která působí na naší škole, se zúčastnila od 12.3. do 14.3. 2008 14. mezinárodního veletrhu fiktivních firem na pražském Výstavišti. Veletrh fiktivních firem se stal za 14 let svého konání už stálicí na programu pražského Výstaviště a stejně tak se stalo tradicí, že ho vždy pořádá fiktivní firma Antre, s. r. o. z Obchodní akademie v Heroldových sadech. Vystavovalo 202 fiktivních firem z 12 evropských zemí (Belgie, Bulharsko, Česká republika, Finsko, Itálie, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Švédsko a Velká Británie).

Každoročně se vyhlašuje několik zajímavě ohodnocených soutěží, do kterých se jednotlivé fiktivní firmy mohly přihlásit. V letošním roce byly zorganizovány soutěže o nejlepší reklamní spot, prezentaci v programu PowerPoint, nejlepší katalog a stánek. V těchto soutěžích byly firmy hodnoceny odděleně: české a zahraniční zvlášť. Volné chvilky vyplňoval přitažlivý kulturní program plný vystoupení a prezentací účastníků nebo vystoupení různých uměleckých skupin.

Naše fiktivní firma, přestože byla založena teprve na začátku tohoto školního roku, našla v sobě odvahu a pod vedením učitelky Ing. Věry Lédlové se aktivně zúčastnila všech těchto dílčích soutěží. A to velmi úspěšně! Naše fiktivní firma se prezentovala9. nejlepším reklamním spotem, 10. nejlepším stánekem a 11. nejlepším katalogem.

Tyto výsledky jsou velmi dobré, ale jsou zároveň i výzvou pro další třídu, která bude v příštím roce vést fiktivní firmu (nynější 3 MOC).

Na závěr musíme poděkovat paní učitelce Ing. Věře Lédlové za vše, co pro fiktivní firmu vykonává a studentům 4 MO za reprezentaci školy.

Autor: Vedení školy

Fiktivní firma je předmět, který je většinou zařazen do osnov 4. ročníků škol ekonomického typu. Slouží k tomu, aby si studenti vyzkoušeli, jak vypadá práce v opravdové firmě. Mohou zde využít znalosti nabyté v předchozích třech letech, zejména v předmětech ekonomika, účetnictví, právo, obchodní korespondence, angličtina a němčina. Nepostradatelné jsou také komunikační schopnosti.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena