tisk.png, 294B

Projekt MOTIVALUE

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o.p.s., Roudnice nad Labem (SPSOŠ a SOU o.p.s.) je aktivní v mnoha projektech z oblasti vzdělávání. Projekt Motivalue se realizuje pod Lifelong Learning Programme – Comenius (EU), jsou do něj zapojeny školy ze šesti evropských zemí a hlavním úkolem řešení je zlepšování přístupů studentů k učení.

Předposlední pracovní meeting se konal druhý týden v říjnu ve francouzském městě Le Teil. Tamní Lyceum umožnilo skvělou příležitost pro studenty partnerských škol, protože jim nabídlo možnost účastnit se výuky ve své škole. Toho využila i SPSOŠ a SOU o.p.s. a spolu s učiteli vyjely poznávat odlišnosti dvě studentky třetího ročníku. Děvčata byla ubytována v rodinách a každý den chodila do běžných vyučovacích hodin. Měla tak možnost poznat jinou kulturu, přístup vyučujících ke studentům, jejich chování a spoustu dalších záležitostí, které jsou spojeny s návštěvou a pobytem v cizí škole. Na konci týdne proběhl studentský seminář, kde všechny „výpravy“ nejprve představily svůj stát, školu, školský systém, podělily se o dojmy z pobytu a zamyslely se nad vysněnou školou, vysněnými učiteli apod. Tyto prezentace byly a jsou velmi cenné jak pro samotné studenty, tak i pro zúčastněné učitele. Dovolily jim totiž uvědomit si odlišnosti jednotlivých států v přístupu ke vzdělávání a vybrat si to, dle jejich názoru, dobré, co by stálo za implementaci do svých škol či životů.

Závěrečná pracovní schůzka proběhne v květnu příštího roku na naší škole, v našem městě. Bude to poslední příležitost, v rámci projektu Motivalue, jak sdílet své poznatky, zkušenosti a aplikovat je do finálního produktu tohoto přínosného projektu.

Autor: Vedení školySoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena