tisk.png, 294B

Projektový týden třídy 1MOC

Škola by neměla být jen o pouhém sezení v lavici, dávání pozor a poslouchání vyučujícího. O tom se mohli přesvědčit žákyně a žáci třídy 1 MOC. V týdnu od 7.6. do 11.6. 2010 proběhl tzv. projektový týden, který je součástí nově zavedených ŠVP (Školní vzdělávacích programů). Projektový týden byl na téma „Roudnice nad Labem 

z pohledu oboru, který studuji“. Účastníci se rozdělili do čtyřčlenných týmů, jejichž cílem bylo vytvořit co nejkvalitnější a nejpůsobivější prezentaci. Zdrojem informací byl nejenom internet, ale také osobní návštěvy v Galerii moderního umění, Lobkovickém zámeckém vinařství nebo v kostele narození Panny Marie. Žákyně a žáci provedli i terénní průzkum po Roudnici nad Labem s cílem získání podkladů pro napsání a odprezentování prezentací. Vrcholem celého týdne bylo páteční prezentování všech osmi týmů, z nichž nejlepší byly oceněny.

Proč byla zvolena forma prezentací? Škola se domnívá, že umět prezentovat sebe, svou práci, produkt, který prodávám je v dnešní nezbytné a žáci se této dovednosti musí učit. Téměř na všech pracovních pozicích se s touto činností setkáváme a dle velmi známého pořekadla: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“, jsme vyhodnotili variantu prezentací v projektovém týdnu jako velmi efektivní.

Vytvořené prezentace měly poměrně vysokou úroveň, a to i přesto, že studenti takovýmto způsobem pracovali poprvé. V dalších ročnících by se měla kvalita dále zlepšovat, použité znalosti by se měly prohlubovat i rozšiřovat.

Program projektového týdne odstartovala soutěž v rychlosti psaní na klávesnici. Výborných výkonů dosáhla zhruba polovina zúčastněných, která předvedla minimálně 150 úhozů za 1 minutu. Níže si můžete prohlédnout fotografie a výsledky obou soutěží. Vítězům gratulujeme a všichni se již těšíme na další ročníky projektových týdnů.

Soutěž v rychlosti psaní na klávesnici

1. místo - Magdalena Gargulová, 198,9 úhozů za 1 minutu, přesnost 99,95%
2. místo - Jana Špalková, 180,2 úhozů za 1 minutu, přesnost 99,95%
3. místo - Laura Šárová, 175,9 úhozů za 1 minutu, přesnost 100,00%

 Soutěž týmových projektů - "Roudnice nad Labem z pohledu oboru, který studuji"

- hodnoceno publikem z řad studentů vyšších ročníků a učiteli
1. místo - tým ve složení: Marcela Landsfeldová, Roman Sladkovský, Laura Šárová, Pavla Biháryová
2. místo - tým ve složení: Svatava Rejvoldová, Magdalena Gargulová, Denisa Bauerová, Petr Kozaňák
3. místo - tým ve složení: Nikola Hrstková, Gabriela Rosenbaumová, Jana Špalková, Veronika Foltýnová

FotografieSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena