tisk.png, 294B

Mezinárodní kadeřnický veletrh MCB v Paříži

Dne 5.11. 2010 odjela trojice učitelek odborného výcviku (D. Ladýřová, B. Petracchi, V. Vajcová) na Mezinárodní kadeřnický veletrh do Francie. Zájezd byl spojený s dvoudenní prohlídkou Paříže. Hlavním cílem byla ovšem Mezinárodní kadeřnická výstava, která se konala v pařížském výstavním areálu. Veletrh byl spojený se světovou soutěží v účesové tvorbě, kde kadeřníci z celého světa předvedli svoji fantazii a dovednost. Soutěžící pracovali s výraznými barvami na vlasy, vytvářeli extravagantní účesy z náročných střihů. Soutěže se zúčastnilo kolem 70 kadeřníků a kadeřnic. Jedna ze soutěžících, která byla z České republiky, se umístila na 3. místě a dosáhla tak významného úspěchu.

Na veletrhu byl také vystaven moderní nábytek a kadeřnické zařízení salonů. Návštěvníci se mohli seznámit s nápaditými mycími boxy, kadeřnickou obsluhou, novou vlasovou kosmetikou, kadeřnickým materiálem nebo pomůckami a nářadím.

Předváděcí molo bylo místem, kde současně probíhaly ukázky technologických postupů barvení a stříhání vlasů. Perličkou byla ukázka nové technologie chemické preparace vlasů v podání japonské firmy. Pobyt v Paříži byl velmi přínosný a do budoucna by byla vhodná i účast žáků.

Autorky: Dagmar Ladýřová, Vladimíra Vajcová

Kadeřnický veletrh - Paříž

Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena