tisk.png, 294B

7 Statečných z 3MOC v Muzeu hl. m. Prahy

3. listopadu se vydalo sedm studentek a studentů z 3MOC prohlédnout si Muzeum hlavního města Prahy. Budova muzea na Florenci poskytuje informace o vývoji Prahy od pravěku po novověk. Lahůdkou je Langweilův model Prahy, který věrně dokumentuje vzhled „matky měst" v první polovině 19. století (model vznikal v letech 1826 až 1834). Několik hodin strávených v muzeu využili studenti nejenom k získání informací z historie a architektury České republiky, a to především Prahy, ale také materiálů využitelných ve výuce (letáky, mapky apod.). Úspěšná návštěva má význam pro výuku zeměpisu cestovního ruchu, cestovního ruchu nebo dějepisu.

Autor: Richard ČervenýSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena