tisk.png, 294B

Projektový týden 2012

V pátek 24. února vyvrcholil další projektový týden na Podřipské škole. Ten má již pevnou pozici v kalendáři školy. Vše začalo účastí v projektu Business Games, v jehož rámci vytvořili vyučující základní podobu projektového týdne. Od té doby se aktivity neustále vyvíjejí, zlepšují a reagují na aktuální potřeby školy, studentů nebo učitelů.

Právě uplynulý projektový týden byl výjimečný tím, že nebylo dáno jednotné téma pro všechny studenty, ale jednotliví vyučující si připravili vlastní zadání. Společným prvkem opět bylo závěrečné prezentování před kritickým publikem a vyhlášení nejlepších účastníků projektového týdne. Z vystoupení jsme se mohli dozvědět o tom, co je potřeba k zahájení podnikání, jaká lákadla nás čekají v našem městě nebo jaké je to být pirátem v 21. století.

Zároveň proběhlo ověření vzdělávací aktivity projektu Krok za krokem. Proto si studenti maturitních ročníků, ve spolupráci s kolegy z učebních oborů, vyzkoušeli různé aktivity na poli gastronomie. Velmi zajímavým a vtipným počinem byly školní časopisy nebo reklamní plakáty (podívejte se na školní Facebook).

Mohlo by se zdát, že projektový týden je hlavně o hraní si, ale opak je pravdou. Studenti si vyzkoušeli a postupně se i naučili, jaké je to spolupracovat v týmu, jak být zodpovědný za svůj úkol a také za činnost své skupiny, hledat (najít) informace, ty zpracovat a následně odprezentovat. Vše s využitím výpočetní techniky, jejíž využití je nezbytnou součástí projektového týdne. Důležitým a neopomenutým aspektem je zapojení cizích jazyků do veškerých aktivit. Bylo toho hodně... Už nyní se můžeme těšit na další projektový týden.

Autor: Červený ml.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena