tisk.png, 294B

Meeting projektu LLW v Litvě

Projekt Live - Learn - Work se blíží ke konci svého prvního roku trvání. Vrcholem setkání v Litvě byla premiéra a zároveň derniéra společného divadelního vystoupení. Studenti ze všech zapojených škol společně nazkoušeli pohádkový příběh Sněhurka a sedm trpaslíků.

Nejednalo se ovšem o klasickou pohádku. Sedm trpaslíků žilo v sedmi státech a každý z nich představoval určitou kompetenci k práci. Sněhurka si přála vládnout svému království. Její otec ji ale nejprve vyslal po Evropě, protože ještě nebyla připravena se stát moudrou královnou. Při svém putování se setkala postupně se všemi trpaslíky, kteří ji naučili důležitým kompetencím. Sněhurka se tak např. od českého trpaslíka “Kooperátia” (Cooperatious) naučila, jak je důležité umět spolupracovat. Studenti tak měli možnost seznámit se s kompetencemi nutnými k úspěchu na trhu práce.

Vedle pracovních aktivit byly připraveny také kulturní a společenské akce. Žákyně a žáci měli možnost poznat jiné kultury, mentality. To vše s využitím cizích jazyků, hlavně vzájemnou komunikací v angličtině.

Projekt Live - Learn - Work nekončí schůzkou v litevském městě Nemenčiné. Do druhého roku jsou naplánovány další aktivity včetně meetingů v Turecku, Rumunsku a Itálii. Tématem bude opět hlavně práce, tedy “Work”.

Autor: Ing. Richard ČervenýSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena