tisk.png, 294B

Prezidentské volby na Podřipské škole

Měsíc před zahájením oficiálních prezidentských voleb proběhly na mnoha středních školách Studentské prezidenstké volby. Zajímavou akci pořádala společnost Člověk v tísni, která tím navázala na předchozí volby pro studenty (2010 a 2012). Podřipská škola se do tohoto projektu zapojila poprvé.

Tři členové volební komise z řad studetnů pod vedením paní učitelky Šárky Kubínové s dodanými podklady uspořádali volby na škole samostatně. Bylo potřeba zajistit urnu, plentu, volební lístky nebo seznam oprávněných voličů. Volební komise měla práci i před a po samotných volbách. Nalákat voliče k urnám, připravit volební místnost a nakonec sečíst hlasy.

Jak volby u nás dopadly? Prezidentem by se stal Vladimír Franz se ziskem 62,4% hlasů. Druhé místo obsadil Jan Fischer (13%) následovaný Karlem Schwarzenbergem (6,5%).

Tématu prezidentské volby a politiky vůbec se týkala i jedna část nedávno proběhlého projektového týdne. Ten tak zahrál roli jakéhosi předvoje s cílem navození atmosféry, nalákání a seznámení s problematikou.

Na závěr nezbývá nic jiného než pozvat všechny k reálným volbám a vybrat si svého prezidenta poprvé přímo.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena