tisk.png, 294B

Kurz studené kuchyně 2013

S nadsázkou by se dalo konstatovat, že zima nevládne pouze přírodě, ale také školní kuchyni. Minimálně to tak bylo minulý čtvrtek a pátek, kdy k nám dorazil šéfkuchař David Beran, aby naučil třeťáky umění studené kuchyně. Název studená kuchyně je trošku zavádějící, protože její nedílnou součástí je i tepelná úprava. A co se naše žákyně a žáci naučili? Výčet pokrmů je opravdu velmi dlouhý. Zmiňme třeba paštiky, galantýny, rolády nebo roastbeef, jejichž role hráli především kvalitní suroviny. Vedle certifikátu si absolventi odnesli cenné zkušenosti, postřehy, znalosti a dovednosti. Věřme, že je v budoucnu uplatní.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena