tisk.png, 294B

Comenius meeting v Padově

Předposlední setkání v rámci projektu Live - Learn - Work proběhlo v severoitalském městě Padova. Druhý dubnový týden vyrazila do starého univerzitního města i skupina z Podřipské školy. Dvě studentky a dva vyučující se potkali s ostatními zástupci škol ze 6 evropských zemí na střední škole Istituto Luigi Einaudi.

V poslední fázi projektu se do centra pozornosti dostává téma práce a možnosti dalšího studia na univerzitách. Žáci měli za úkol zpracovat prezentaci o nejžádanějších profesích, napsat motivační dopis a životopis, sepsat zásady pro jejich napsání, zamyslet se nad nejvýznamnějšími vysokými školami v České republice apod. Jedná se o podklady pro vypracování průvodce v oblasti pracovního trhu a univerzit v Evropské unii. Pracovním jazykem je samozřejmě angličtina, takže si studenti neustále zlepšují i své jazykové dovenosti.

Nejenom práce v mezinárodním kolektivu byla náplní meetingu v Itálii, ale došlo také na poznávání kultury a historie této části Evropy. Samotná Padova se může chlubit některými významnými památkami a univerzitou, kde studoval např. Galileo Galilei nebo Arnošt z Pardubic, první pražský arcibiskup, který má přímý vztah i k Roudnici nad Labem. Nedaleké kouzelné Benátky se staly cílem jednodenního výletu, stejně jako Verona nebo Lago di Garda. Studentky měly možnost poznat odlišný životní styl i díky tomu, že byly ubytovány v rodinách a zúčastnily se i několika vyučovacích hodin.

Poslední pracovní setkání proběhne v Rumunsku již příští měsíc. Opět se tam vydá skupina z Podřipské školy a přidá svou ruku k dílu.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena