tisk.png, 294B

Metodika průvodcovství v praxi

Několik posledních hodin metodiky jsme se připravovali na výlet do Prahy. Shromažďovali jsme informace, postřehy i zajímavosti, aby byl náš výklad co nejzajímavější. Spolu s „cestovní“ polovinou třídy 2 HCR jsme 25. dubna vyrazili do terénu. Přijeli jsme na hlavní nádraží a metrem jsme se dopravili na první zastávku, Staré zámecké schody, kde naše trasa začínala.

Poté jsme vyšplhali na jejich vrchol, kde jsme se doslechli něco o Černé věži a o Daliborce. Také jsme si mohli prohlednout zámecké zahrady, výhled na Prahu nebo hradní stráž. Pokračovali jsme kolem Starého purkrabství, Bílé věže a Zlaté uličky na Náměstí sv. Jiří. Přes III. nádvoří jsme doputovali k Chrámu sv. Víta. Turistů bylo mnoho, ale naštěstí jsme brzy pokračovali.

Na II. nádvoří jsem se dozvěděli několik informací o Kohlově kašně. A na I. nádvoří jsme
zachytili střídání hradní stráže. Potom co jsme vyslechli výklad o I. nádvoří, Arcibiskupském
paláci a Salmovském paláci jsme pokračovali Nerudovou ulicí až ke sv. Mikuláši. Spěšně
jsme se přesunuli na Karlův most a poté jsme pospíchali na Staroměstské náměstí.

Abychom stihli vlak museli jsme nasadit vysoký výkon a pospíšit si. Běh na hlavní nádraží byl ovšem velice kvalitní a myslím, že si pár průvodců sáhlo na samé dno. Cesta vlakem už byla pohodlná. A jelikož jsme jeli rychlíkem, nebyla ani moc dlouhá, z čehož jsme měli všichni velkou radost.

Myslíme si, že všichni zvládli roli průvodce dobře a hlavně jsme se v Praze nenudili. Což bylo pro nás nejdůležitější.

 

Anička Nová, Filip Starczewski (třída 3MOC)Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena