tisk.png, 294B

3MOC na Think Big School

Třída 3MOC se zúčastnila projektu Think Big School pořádaného nadací firmy Telefónica O2 Czech Republic, a.s. v jejím sídle v Praze. Tento článek Vám přiblíží celý den prožitý v Telefónice pohledem zúčastněných žáků.
Cesta začala před šestou hodinou ranní. Pro mnoho z nás to byl nadlidský úkol vstát takto brzo, ale zase byli mezi námi tací, kteří s tím neměli sebemenší problém a dalo by se říci, že to je pro ně taková každodenní rutina. Cesta ubíhala naštěstí rychle. Nejdříve jsme se dopravili autobusem do Prahy Holešovic, poté jsme cestovali metrem a kus cesty jsme došli pěšky.

Do Telefónici O2 jsme přijeli jako první a čekali jsme na druhou školu, Obchodní akademii ze Žatce. Čekání nám zkrátila pomoc při nošení stolů a příprava místnosti, kde celý projekt probíhal. Poté byla pro nás připravena snídaně složená z ovoce, pečiva a nápojů. Po snídani, už za přítomnosti druhé školy, mohlo všechno začít.
Nejdříve jsme začali seznamovacími aktivitami tzv. "Hrou na senát". Následovalo náhodné rozdělení do skupin po pěti. Ve skupinách jsme byli promíchaní s žáky ze žatecké školy. Naším úkolem bylo vymyslet projekt, který by pomohl změnit cokoli v našem okolí, co se nám nelíbí, s čím nejsme spokojeni. Když jsme se dozvěděli, co vlastně budeme dělat, sedli jsme si ke stolům a mohli jsme začít pracovat na originálních projektech. Každá skupina vybrala nejlepší nápad a začali jsme tvořit webovou prezentaci. Okolo 13:30 jsme šli na oběd. Na oběde jsme si mohli vybrat jedno ze tří jídel. Po oběde jsme dokončovali prezentace a ve 14:40 začalo vystupováni před porotou a ostatními účastníky projektu. Každý člen skupiny se musel podílet na prezentaci projektu a zároveň být schopný reagovat na otázky odborné poroty, která byla složena z řídících pracovníků firmy Telefónica O2.

Vyhlášeni výsledku bylo velice překvapivé. První místo obsadila skupina s projektem Kolo dětem. První tři skupiny byly odměněné věcnými cenami. Všichni účastníci si odnesli drobné reklamní předměty na památku. Celý den byl pro nás všechny poučný a hodně užitečný. Zjistili jsme, že i my máme možnost změnit naše okolí. Stačí mít dobrý nápad a pomocí např. nadace Think Big jej můžeme se svými vrstevníky zrealizovat. Nakonec jsme se všichni rozloučili a odjeli jsme domu. Všichni na tento den budou jistě dlouho vzpomínat.

Za třídu 3MOC Filip Starczewski.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena