tisk.png, 294B

Druhý pohled na Mezinárodní veletrh FF 2014

Faux Pas na veletrhu fiktivních firem

Ve dnech 17. – 19. dubna 2014 probíhal v Praze veletrh fiktivních firem. Zúčastnila se ho i naše fiktivní firma Faux Pas. Tento ročník byl okořeněn tím, že probíhal v atmosféře 20. výročí tohoto veletrhu. K vidění tu byly firmy z mnoha zemí, například z Rumunska, Belgie, Rakouska nebo Slovenska.

První den se nesl v duchu příprav a organizace. Připravovali jsme zázemí pro naše podnikání jako dekorace, zprovoznění tiskárny, počítače a všeho co potřebujeme k zahájení našeho už teď úspěšného podnikání. Dopoledne bylo vše připraveno a nám už jen zbývalo založit fiktivní účet nutný k obchodování. Zbytek dne první skupina strávila obchodováním, shlížením prezentací a hodnocením dalších fiktivních firem a jejich stánků.

Druhý den se na veletrh dostala skupina v čele s ředitelem firmy. Tento den byl brán jako ten nejdůležitější, protože jsme měli předvést naši prezentaci, prezentovat své služby a stánek v plné parádě. Po několika úspěšných obchodech byla zahájena prezentace před všemi zúčastněnými. Po tomto vrcholu dne vše plynulo v poklidné atmosféře a k večeru se z výstaviště začali pomalu vytrácet lidé.  

Posledním dnem veletrhu byla středa. Další skupina dorazila v ranních hodinách na místo. Pokračovalo se v dalších obchodech a obhlížení stánků až do doby, než začalo vyhlašování výsledků jednotlivých kategorií. V kategorii „stánek“ jsme bohužel nedosáhli velkého úspěchu a s velkým zklamáním jsme obsadili poslední místo. Tuto hořkou událost jsme ovšem vykompenzovali třetím místem v kategorii „elektronická prezentace“. Po vyhlášení následoval úklid a ukončení veletrhu. S úsměvem na rtech a se získaným pohárem jsme opustili prostory pražských Holešovic.

Na tyto tři dny budeme všichni rádi vzpomínat a jsme si jisti, že zkušenosti z obchodování, ať už v českém nebo cizím jazyce, se nám budou hodit v průběhu našeho života.

Faux Pas, s. r. o.

 


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena