tisk.png, 294B

Úspěch na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem

Přinášíme Vám dva pohledy na naši úspěšnou účast na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze. Zde je první článek, který napsaly Klára Macková a Aneta Volencová.


Ještě než zasedneme do školních lavic k maturitním písemkám, čekal nás jeden zajímavý úkol. O co šlo? O Mezinárodní veletrh fiktivních firem. Jakožto žáci maturitního ročníku jsme se tohoto veletrhu taktéž zúčastnili. Celý rok jsme pilně připravovali veškeré materiály, jako jsou faktury a katalogy, pro obchodování. Následoval návrh a příprava stánku a nakonec jsme mohli vyrazit.

Firma Antre s. r. o. letos pořádala již 20. mezinárodní veletrh fiktivních firem, který se nemohl uskutečnit nikde jinde než na Výstavišti v pražských Holešovicích. Mezinárodní veletrh probíhal od 17. do 19. března 2014 a naše třída byla rozdělena na tři týmy.

První den, když jsme dorazili na místo, jsme přihlásili naši fiktivní firmu Faux Pas, s. r. o. do soutěže o nejlepší katalog a nejlepší prezentaci. O nejlepší stánek se soutěžilo po celou dobu soutěže.

Následně jsme vyzdobili stánek a založili fiktivní účet, abychom mohli dostat peníze pro obchodování. A mohli jsme začít. Než se celý veletrh oficiálně zahájil, měli jsme čas poznat své soupeře, mezi kterými bylo Rakousko, Itálie, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Belgie, Slovensko, Španělsko, Bulharsko a Česká republika. Po slavnostním zahájení jsme mohli začít obchodovat. Pro některé z nás bylo těžší domluvit se s zahraničními soupeři, ale nakonec jsme to dobře zvládli.

Druhý den byl veletrh přístupný pro veřejnost. Firmy opět obchodovali a odpoledne začalo prezentování firem, kde jsme mimochodem vyhráli 3. místo. Odpolední program pak doplnili profesionální hudební skupiny.

Poslední den nastalo konečné obchodování mezi firmami a následné vyhlášení výsledků. Slavnostní ukončení  bylo doplněno o módní přehlídku a pak už jsme jen uklízeli stánky, které se následně předaly organizátorovi. Mezinárodní veletrh byl pro nás velkým přínosem a zkušeností a věříme, že následující ročník, který firmu po nás převezme, bude stejně tak úspěšný jako my. No a teď nám jen držte palce u maturity!

Volencová Aneta, Macková Klára

 


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena