tisk.png, 294B

Lauchhammer 2014

Odborný výcvik a studium v zahraničí? ANO / NE? Co žáky motivuje odejít do cizí země za vzděláním? Co jim brání opustit rodný domov? Jaké výhody a nevýhody s sebou přináší vzdělávání v cizině? Jsou na to žáci připraveni? Jak mohou pomoci učitelé, školy, stát? Na tyto a mnoho dalších otázek se snažili najít odpovědi učitelé a žáci ze 12-ti států (ČR, Itálie, Rumunsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Nizozemsko, Rakousko, Švédsko, Portugalsko, Řecko, Turecko) na mezinárodní konferenci European Youth Olympics for Intercultural Openness, Tolerance and Mobility on the European Labour Market, která se uskutečnila ve dnech 30. 6. – 4. 7. 2014 v německém městečku Lauchhammer. Českou republiku reprezentovaly žákyně naší školy, Klára Nováková a Michaela Strachová.

Autorka: Mgr. Šárka DavidováSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena