tisk.png, 294B

Světluška 2014

Dne 11.9. se i naše škola zúčastnila dobročinné akce nadace Světluška, ve které se přispívá lidem nevidomým a slabozrakým. Této sbírky se každý rok zúčastní mnoho škol z celé republiky. Z naší školy se dobrovolně přihlásili čtyři dvojice z druhých ročníků. V den sbírky jsme se sešli ve škole, kde jsme dostali informace a dárkové předměty. Po dohodě s paní učitelkou Martou Mühlbachovou jsme se rozdělili na určitá místa v Roudnici, kde jsme prodávali dárkové předměty, např. náramky, píšťalky, tykadla a ke každému svítící přívěsek na klíče. Po každém prodaném předmětu a obdržení peněz do lucerničky jsme měli velkou radost. Za peníze navíc byla radost o něco větší. Někteří lidé přispěli s radostí, ale bohužel někteří se tomu až vyhýbali. Po prodání předmětů se ve škole spočítala celková částka, ze které jsme měli opravdovou radost. Za minulý rok se vybralo 10,5 miliónu korun a doufáme, že i letos to bude také tolik a že i naše škola na tom bude mít svůj podíl. Jsme rádi, že jsme mohli pomoct dětem i dospělým s tímto hendikepem.

Autorky: Eliška Exnerová, Andrea Vacková (2HMF)Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena