tisk.png, 294B

Kolem světa za 5 dnů

Projekt Edison

Na přelomu září a října jsme na naší škole hostili 8 studentů z celého světa. Jmenovitě se jednalo o Vietnam, Argentinu, Rumunsko, Albánii, Gruzii, Indonésii a Brazílii. Všichni studenti byli z vysokých škol. V naší vlasti byli celkem 6 týdnů a v Roudnici nad Labem strávili ten pátý.
Všichni studenti si připravili prezentaci o své zemi. My, studenti Podřipské školy, jsme se díky tomu dozvěděli něco o zahraničí, ale také jsme se naučili i nějaká nová slovíčka z jazyků, se kterými nepřicházíme běžně do styku. Každý den kolovali studenti po třídách, kde různě přednášeli.
Ovšem i zahraniční studenti se dozvěděli něco o našem městě. 4. ročník pro ně měl připravenou prezentaci s prohlídkou okolí a taktéž i roudnického zámku. Kromě zámku mohli zahraniční studenti vidět roudnickou rozhlednu, zámecký park, věž Hlásku, ale také židovský hřbitov, který je jeden z nejstarších v našem státě.
Nesmíme taktéž zapomenout na to, že každá země má svoji tradiční kuchyni, takže poslední den jsme měli možnost ochutnat všechny možné speciality. Vrcholem dopoledne byla improvizovaná oslava narozenin bulharské studenty Izabelly, které byl předán obrovský dort.
Veškerá komunikace probíhala samozřejmě v angličtině, takže nebyl problém se dorozumět. Všem zahraničním studentům bylo velmi dobře rozumět. Týden byl zakončen v KD Říp. Rozloučení proběhlo sfouknutím svíčky na dortu a puštěním videa, které připravila třída 4MF. Goodbye!

Pavel Štrobl, 3HMFSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena