tisk.png, 294B

Workshop v Enschede

Poslední setkání účastníků projektu European Youth Olympics for Intercultural Openness, Tolerance  and Mobility on the European Labour Market se uskutečnilo ve dnech 18. – 21. 11. 2014 ve městě  Enschede v Nizozemsku. Konference se účastnili zástupci 10 evropských zemí (ČR, Polsko, Maďarsko,  Řecko, Rakousko, Německo, Švédsko, Nizozemsko, Rumunsko, Portugalsko). Účastníci měli možnost  navštívit a seznámit se s různorodými projekty, které jsou dotovány státem. Tyto projekty zde mají  již dlouholetou tradici a zaměřují se na další vzdělávání a rozvoj kompetencí, na pomoc dlouhodobě  nezaměstnaným lidem, na pomoc zapojit lidi se zdravotním omezením do pracovního života a na  pomoc zapojit lidi se závislostí na alkoholu, nebo drogách zpět do pracovního života. Ústředním  bodem závěrečného workshopu všech zúčastněných zemí byly úpravy výsledného učebního  konceptu, který byl postupně vytvářen na jednotlivých setkáních v průběhu dvou let. Tento koncept  by měl sloužit jako návod pro učitele a jejich žáky, jak zvýšit šanci získat zaměstnání v rámci EU.

Mgr. Šárka Davidová

Workshop EnschedeSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena