tisk.png, 294B

Kadeřnické školení 2015

Školení 7. dubna 2015

Dne 7. 4. se naše třída zúčastnila školení Step by Step, které bylo zaměřené na střihy pod vedením Pavla Filandra. Moc jsme se na školení těšily, protože stejné školení již proběhlo u 2. a 1. ročníku a bylo velice úspěšné a zajímavé.

Pavel Filandr, přední český vizážista, stylista a módní návrhář, se narodil v Litoměřicích. Přestože kadeřník ani vizážista není jeho původní profese, dokázal se svou pílí a vytrvalostí vypracovat mezi nejlepší české aktéry v tomto oboru. Především ho můžete vidět v pořadu Drsný stylista.

Školení začalo tím, že nám nejprve vysvětloval vše o našem oboru a co je důležité pro následné uplatnění v kadeřnické profesi. Pro nás to bylo velkým přínosem z důvodu našeho ukončení studia. Předvedl nám hodně zajímavé a rychlé techniky stříhání, které jsou trendy i ve světě. Sám se účastní prestižních školení ve světě. Ukázal nám také přípravky nové italské firmy, kterou na dalším školení představí podrobněji.

Toto školení bylo velice zajímavé, přínosné a poutavé. Některé střihy určitě uplatníme ve své praxi. Již teď se těšíme na další školení s Pavlem Filandrem.

Veronika Plíhalová, 3. ročník


Školení 16. března 2015

Dne 16. 3. 2015 se žákyně oboru kadeřník 1. a 2. ročníku zúčastnily školení na střihy „Step by step" pod vedením kadeřníka Pavla Filandra. Bohužel první dojem z naší strany nebyl moc dobrý vzhledem k chování jedné žákyně druhého ročníku, ale Pavel Filandr odpověděl stručně a jasně. Pak se atmosféra zlepšila. Ptal se nás na pár věcí z teorie, což nás sice moc nebavilo, ale jak nám vysvětli pan Filandr, nic co děláme na odborném výcviku není zbytečné. Bohužel si z toho moc lidí poučení nevzalo.

Pavel Filandr pracuje s Vlaďkou Erbovou, Andreou Veršovou, Innou Pluhajkovou, Martinou Sáblíkovou a mnoha dalšími. Jsme rády, že přijel i k nám, aby se s námi poděli o své zkušenosti a znalosti. Nejvíce nás asi zaujalo stříhání, ke kterému se přihlásily dvě žákyně 2. ročníku – Monika Therová a Simona Brožová a paní učitelka Jaroslava Staňkovská. Ukázal nám, že se dá stříhat snadno a rychle. Za účast na tomto školení jsme obdržely certifikát, který nám v budoucnu může pomoci při hledání práce.
Příští měsíc nás čeká další školení, které se bude týkat barvení vlasů. Těšíme se a doufáme, že to bude tak zajímavé, jako toto školení. A své hloupé názory si nechá každý pro sebe.

zpracovala: Michaela Šedivá, 1. ročníkSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena