tisk.png, 294B

Ukliďme u Labe - Ukliďme Česko

Dobrovolnická akce "Ukliďme Česko" vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.

V letošním roce se dobrovolníky stali i žáci a učitelé Podřipské školy. Cílem bylo uklidit v blízkosti školy a především u Labe na cyklostezce. Labská cyklostezka je totiž hlavní tepnou turistického ruchu pro Roudnici nad Labem a je velká škoda, když si turisté o našem městě udělají obrázek na základě prvního dojmu z příjezdu okolo odpadků a černých skládek.

V pátek 17. dubna byla na programu nejprve přednáška na téma životní prostředí. Následovalo nezbytné poučení a poté se vyrazilo do terénu. Každý k dílu přispěl dle svých možností a také dle svého přístupu k věci. Někdo se chopil pytle a jeho rukavice se jen míhaly v čím dál čistším břehu řeky Labe, někdo vše raději pozoroval či komentoval z bezpečné vzdálenosti (a podporoval ostatní). Drtivé většině účastníků ovšem šla práce velmi od ruky, a proto se naplnilo pořekadlo "S chutí do toho a půl je hotovo".

Zanedlouho jsme vyčistili zvolenou lokalitu, která se stala přívětivějším prostředím pro naše procházky, sportování a jiné trávení volného času.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena