tisk.png, 294B

Tradiční vánoční výlet do Drážďan

V pondělí 14. 12. 2015 vyrazila skupina padesáti žáků a tří členů pedagogického sboru naší školy na drážďanské vánoční trhy. Chvíli po osmé hodině ranní jsme vyjeli z Roudnice. V Drážďanech, kam jsme dorazili krátce před desátou hodinou, nás přivítalo krásné slunečné počasí. Od budovy Semperoper jsme se přesunuli k Frauenkirche a zde jsme pořídili tradiční společný snímek před sochou Martina Luthera. Žáci byli poučeni o zásadách slušného chování a vypuštěni do ulic města. V pořadí již 581. Striezelmarkt se konečně mohl těšit z naší návštěvy. Adventní Drážďany nabízejí spousty krás a lákadel. Pestrá směsice kulturních akcí, historických památek, gastronomických specialit a nákupních středisek činí z této saské metropole oblíbený cíl českých turistů, obzvláště pak v době adventní. Zhruba čtyřhodinový výpad do centra města byl některými žáky hodnocen jako příliš krátký, řada z nich by si klidně užívala nákupů v Primarku, Karstadtu či jiných nákupních centrech o nějakou tu hodinku déle. Domů jsme se vraceli spokojeni a bohatší o spousty zážitků a dárků pro své blízké.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena