tisk.png, 294B

Studijní cesta do Londýna

7. prosince se vydala desetičlenná skupina na zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt do Londýna.

Vyrazili jsme v půl druhé z Karlova náměstí v Roudnici nad Labem. Už na začátku cesty vládla kamarádská atmosféra a všichni se plni očekávání těšili na nové zážitky. Jeli jsme autobusem přes celé Německo, část Holandska a Belgie a pak ve Francii přestoupili na trajekt. Po hodině a půl cesty trajektem jsme dorazili do Doveru ve Velké Británii. Bylo pro nás poměrně nezvyklé, že autobus nejel po pravé, ale po levé straně. Celá cesta dohromady trvala cca 21 hodin a někteří z nás nespali 30 hodin. Zhodnotila bych jí jako náročnou, protože v autobuse se obtížně spalo.

Ráno jsme do Anglie dorazili kolem sedmé hodiny. Londýn byl špatně průjezdný, proto jsme v autobuse seděli ještě další dvě hodiny a rozhlíželi se po kráse města přes okna autobusu. Naší první zastávkou bylo Londýnské oko, které odstartovalo pěší prohlídku města. Dále jsme viděli Big Ben, Buckinghamský palác, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, kde jsme navštívili budovu Národní galerie. Závěrem této prohlídky byla jízda metrem, které bylo příliš přelidněné a lidé se na sebe mačkali. Na ubytovnu jsme se dostali kolem sedmé hodiny. Navečeřeli jsme se a čekali do půl deváté na kufry. Byli jsme vyčerpaní a těšili jsme se do postele.

Náš vzdělávací program probíhal tak, že s námi po památkách jezdila starší paní, která bydlí v Londýně už 40 let, říkali jsme jí teto Evičko. O památkách a zajímavostech Londýna nám vyprávěla v českém i anglickém jazyce. Druhý den tedy začal po snídani s Evičkou. Viděli jsme chrám sv. Pavla, Millennium Bridge, divadlo The Globe, navštívili jsme i Tate Modern, což je muzeum moderního umění. Spousta obrazů nám vůbec nepřipadala jako umění. Pak jsme se šli podívat znovu na Buckinghamský palác, kde byl tentokrát i průvod. Bohužel tam byla vysoká koncentrace lidí, a proto jsme toho moc neviděli. K večeru jsme prošli po Tower Bridge a kolem pevnosti Tower, kde jsme měli volno a pak se vrátili zpět na ubytovnu.

Třetí den jsme navštívili Greenwich park s poledníkem a National Maritime Museum. Večer byl věnován pro Oxford Street, kde jsme měli rozchod na nákupy a obdivování zdejšího života. Auta zde jezdí opravdu bezohledně a rychle. Den jsme zakončili návštěvou Natural History Museum, kde mě nejvíce zaujala hlavní hala muzea.

Poslední den v Londýně jsme dopoledne navštívili British museum, kde byly pravé mumie. Po zbytek dne jsme měli volno a každý si v Londýně našel to své. Někdo šel na kávu, někdo nakupovat, někdo navštívil další muzea a někdo si třeba znovu prošel hlavní centra a nakoupil ještě suvenýry domů. Sraz byl u Londýnského oka a v šest se odjíždělo zpět do Doveru. Cesta zpět proběhla bez problémů a my se všichni už těšili domů.

Karolína Dittrichová
studentka 2. ročníkuSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena