tisk.png, 294B

Podřipská se učí jazyky (v Drážďanech)

Dresden (30. 11. – 4. 12. 2015)

V rámci projektu "Podřipská se učí jazyky" se deset žáků druhého a třetího ročníku studijních oborů zúčastnilo studijního pobytu v Německu v Drážďanech.
Ubytování nedaleko centra v ubytovně Jugendgaestehaus, bylo velmi pěkné, pokoje byly prostorné a čisté. Měli jsme tu zajistěné i stravování (snídaně a večeře), které bylo formou bufetového menu.

Program cesty byl bohatý, takže každý den byly nové a nové zážitky. Hned první den jsme se zajeli podívat do historického města Míšeň a navštívili jsme Muzeum porcelánu, včetně prezentačních dílen.

Další dny jsme prožili v Drážďanech. Kousek od hotelu byla tramvajová zastávka, z které jsme každý den cestovali po městě. Dopoledne jsme jezdili do místní střední školy, kde probíhala výuka jazyka. Učitelka uměla pouze němčinu, proto bylo někdy dorozumívání složitější, ale za pomocí obrázků, popisu a velké gestikulace to vždy dobře dopadlo. Seznamovali jsme se i s vánočními tradicemi v Německu, zpívali jsme koledy a ochutnávali vánoční štolu.

Zajímavá byla i prohlídka historického centra města, kterou nás prováděla místní průvodkyně. Provedla nás zajímavými částmi města a ukázala největší vánoční trhy v Drážďanech – celkem je jich prý po městě dvanáct. My jsme si prohlédli čtyři - středověký, historický, pro mladé a klasický. Během pobytu jsme navštívili Hygienické museum Dresden, kde bylo mnoho zajímavého a dala by se tam strávit mnoho hodin. Nejlepší byli části, ve kterých jsme si mohli něco vyzkoušet.
Zažili jsme v Drážďanech spoustu zábavy, poznali jsme město a dokonce jsme si upekli vlastní tradiční štolu. Navštívili jsme nejznámnější pekárnu v Drážďanech, kde jsme se seznámili s výrobou tohoto vánočního pečiva. Pečení štoly byla skvělá věc, nejen díky atmosféře v pekárně, ale byl to i hezký pro rodiče.
V pátek – poslední den pobytu, jsme se s městem rozloučili a zamířili vlakem domů. Velmi se mi v Drážďanech líbilo a doufám, že podobný zahraniční pobyt budeme mít i příští rok!Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena