tisk.png, 294B

Cykloturistický kurz 2016

Ve dnech 13. – 17. 6. 2016 se žáci tříd 2KKP a 3HMF zúčastnili tradičního cykloturistického kurzu. Naší základnou se pro tento rok stalo Srbsko u Kněžmostu. Romantické prostředí Českého ráje nám nabízelo spousty cílů ke každodenním cyklotoulkám a výšlapům.

Přes počáteční potíže způsobené poruchou autobusu a zajišťováním náhradního vozidla k přepravě žáků a kol jsme vyrazili s malým zpožděním směrem k Českému ráji. Cyklisté byli dopravení do obce Dubá nedaleko Máchova jezera a odtud zamířili po trase dlouhé přes 50 km do Srbska. Pěší účastníci kurzu se vlakovými spoji dopravili přes Mělník, Mšeno a Mladou Boleslav do Mnichova Hradiště a odsud vyšli po turistických stezkách přes Drábské světničky a Příhrazské skály směrem k cíli trasy prvního dne. Na rozmary počasí (chvíli déšť, chvíli sluníčko) doplatili zejména cyklisté, kteří přijeli k večeři se značným zpožděním celí promáčení.

Druhý den jsme si všichni spravili náladu příjemným pěším výletem Střehomským Plakánkem do Sobotky, prohlídkou zámečku Humprecht a návratem kolem hradu Kost. Večer jsme si pak zpříjemnili stolním tenisem a plážovým volejbalem.

Středeční počasí nám dle předpovědí meteorologů mělo opět nastavit svou nevlídnou tvář, proto cyklisté znovu zanechali svá kola v depu a vyrazili spolu s pěšími turisty do Kněžmostu a dále busem do Mnichova Hradiště. Zde jsme navštívili místní zámek a absolvovali prohlídku s výkladem příjemné průvodkyně v dobovém kostýmu.

Čtvrtý den kurzu vyšlo počasí na jedničku, cílem chodců i cyklistů se stal zámek Hrubá Skála, kde jsme se všichni občerstvili a pokochali se panoramaty z místních vyhlídek. Navíc se zde právě konal 2. ročník horolezeckého festivalu a k vidění tu byl i legendární český alpinista Josef Rakoncaj, dvojnásobný pokořitel K2 z let 1983 a 1986. Cestou zpět na základnu se našly i chvilky pro sběr hub a borůvek.

Den poslední, den návratu, byl opět uplakaný a to znepříjemnilo život především cyklistům. Dlouho čekali, až se počasí umoudří, ale nakonec museli vyjet do deště. Trasa zpět se musela vzhledem k nepřízni počasí zkrátit a na sběrný autobus se vyčkalo v Bakově nad Jizerou. Vrtkavé počasí a členitější terén notně prověřily odolnost a vůli všech účastníků. Dvě účastnice odpadly již během první etapy, zbytek ale vytrval a popral se s nástrahami kurzu. Doufejme, že v příštím roce k nám bude počasí přívětivější a počet účastníků ještě vzroste.

Mgr. Jan WünschSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena