tisk.png, 294B

Úvodní kurz 2016

První zářijové dny jsou na naší škole vyhrazeny úvodnímu kurzu prvních ročníků studijních i učebních oborů. Dějištěm této akce se ve dnech 5. – 7. 9. 2016 stalo rekreační středisko Poslův Mlýn v Doksech u Máchova jezera. Skupina více než 40 žáků a 4 členů pedagogického sboru se autobusem přepravila do tohoto rušného a pěkně vybaveného zařízení po zhruba hodině cesty. Po ubytování a obědě bylo zahájeno úvodní testování žáků z matematiky, českého jazyka a cizích jazyků. Vzhledem k nepřízni počasí (časté přeháňky) jsme využili učeben a prostorných stanových přístřešků v areálu zařízení. Před večeří, kdy se počasí trochu umoudřilo, jsme si udělali krátkou vycházku do centra Doks, abychom rozhýbali naše těla ztuhlá vysedáváním nad testovacími úlohami a dotazníky. Druhého dne jsme se probudili do slunečného rána. Přijeli za námi pan ředitel s učitelem tělesné výchovy a postarali se o hlavní náplň kurzu – sportovní aktivity a seznamovací hry. Počasí přálo a v areálu Poslova Mlýna, kde společně s námi pobývali i učitelé a žáci jiných škol, vládl čilý ruch. V rámci jednotlivých oborů se žáci pobavili při řadě seznamovacích a aktivizačních her. Poté byli rozděleni do několika družstev a ta se spolu utkala ve volejbale, fotbale a frisbee. Dále následovalo fotografování žáků na ISIC karty a další činnosti. Třetího dne po snídani nás čekal úklid a balení. Po předání pokojů jsme vyrazili do Doks, kde jsme navštívili Památník K. H. Máchy. Zde jsme si prohlédli dvě stálé expozice tohoto muzea – první věnovanou životu a dílu K. H. Máchy a druhou věnovanou rybářství a rybníkářství na Českolipsku. Žáci ještě dostali rozchod v centru Doks, aby si mohli zakoupit občerstvení či suvenýry a potom již následoval návrat do Roudnice nad Labem. Závěrem je nutno podotknout, že i přes počáteční nepřízeň počasí se kurz jistě vydařil a především splnil svůj hlavní účel – vzájemně se poznat a pobavit se před dlouhou strastiplnou poutí za výučním listem či maturitním vysvědčením.

Mgr. Jan WünschSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena