tisk.png, 294B

Hostili jsme studenty z Turecka a Rakouska

Celý pracovní týden po jarních prázdninách hostila Podřipská škola studenty a učitele z turecké a rakouské školy. V rámci projektu ICVET (Erasmus+) probíhala řada aktivit zaměřených na poznávání nových kultur a specifik pracovního trhu v otevřené Evropě.

"Program projektu byl skvělý. Celý týden jsme si moc užili a myslím, že jsme se i mnohé naučili. Těším se na další podobné aktivity." svěřuje se Pavel Janulík, žák 2HML.

Po pondělním tzv. prolomení ledů (ice breaking) ukázali žáci Podřipské školy své prezentace o škole, městě, České republice a odpoledne provedli zahraniční kolegy po Roudnici nad Labem.

Úterý začalo krátkou účastí na přednášce poslance Radima Holečka o Sýrii. Tento aktuální problém, který ovlivňuje osobní i profesní životy v mnoha státech, se následně diskutoval. Těžké téma bylo vystřídáno oddychovou vědomostní soutěží o Evropě. Odpoledne byla na programu exkurze v Terezíně.

Celá středa byla věnována výletem do Prahy. I zde se osvědčili žáci naší školy, kteří provedli zahraniční kamarády v anglickém jazyce.

Ve čtvrtek se vyučovalo v angličtině (metoda CLIL). Žáci se v mezinárodních týmech učili správně vypracovat elektronickou prezentaci včetně prezentování před publikem. Odpoledne bylo sportovní. Na zimním stadionu si všichni vyzkoušeli ledovou plochu.

Pátek se nesl v duchu gastronomie. Jídlo je totiž skvělou příležitostí pro seznámení se s odlišnými kulturami.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena