tisk.png, 294B

Exkurze do DELI Lovosice

Dne 15. listopadu 2017 odjela skupinka studentů ze třídy 3HML s paní učitelkou Bílíkovou a s paní učitelkou Elterleinovou do Lovosic s cílem navštívit firmu Mondelez.
Po příchodu do firmy nás přivítala paní Červená s její prezentací o firmě Mondelez a hlavně o bezpečnosti ve firmě. Poté jsme obdrželi bezpečnostní oděvy, které jsme si museli obléknout. Převzal si nás pan průvodce, který pracoval v Mondelez už mnoho let. Prošel s námi celou výrobu sušenek a skladovací prostory (mezisklady) a sdělil nám podrobnější informace o výrobě sušenek a oplatek. Na konci prohlídky jsme obdrželi malý dáreček obsahující výrobky firmy Mondelez.
Tuto exkurzi bych určitě ohodnotila kladně. Dozvěděli jsme se plno informací, personál byl ochotný a celková atmosféra v Mondelez byla velmi přátelská.

Lucie Tichá, 3HML


Dne 15.11.2017 jsme navštívili firmu Modelez International,která se nachází v Lovosicích. Hned na úvodu exkurze jsme byli seznámeni s bezpečností a historií prostřednictvím prezentace. Po skončení prezentace jsme se převlékli do ochranných oděvů a nazuli si ochranné boty. Ještě před samotným vstupem jsme si museli umýt a vydezinfikovat ruce. Mohlo se jít do výroby. Převzal si nás dlouholetý pracovník firmy a prováděl nás po celém provozu firmy. Viděli jsme několik linek, jak na sušenky Bebe Dobré ráno, Zlaté, tak na oplatky Tatranky. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací. Po ukončení exkurze jsme se přesunuli do zasedačky, kde jsme se převlékli a přezuli. Jako pozornost podniku jsme dostali dárek v podobě sušenek a oplatek. Byla to výjimečná příležitost, která se nám jen tak nenaskytne. Celá exkurze byla velmi zajímavá a moc se nám tam líbilo.

Karin Pšeničková, 3HML


 

Exkurze v Mondelez
Dne 15. listopadu 2017 jsme se spolu se spolužáky studující Management obchodu a Logistiku podívali společně s paní učitelkou Elterleinovou a paní učitelkou Bílíkouvou do výroby ve firmě Mondelez, která se nachází v Lovosicích.
Nejdříve nám byla puštěna prezentace, ve které jsme se dozvěděli o firmě mnoho informací. Poté jsme se oblékli do ochranných oděvů, nazuli si boty, vydezimfikovali jsme si ruce a postupně jsme si prošli výrobu sušenek a oplatek.
Pro všechny to byl velký zážitek, protože jsme netušili, jak to v takové firmě chodí.
Podle mě to byla velmi poučná exkurze, všechno mě tam velmi zaujalo, ale pracovat bych tam opravdu nechtěl.

Jiří Hrdlička


 

Exkurze

Dne 15. listopadu 2017 se vydala skupina 3HML z oboru management obchodu a logistika na exkurzi do výrobního závodu Mondelez International, který se nachází v centru města Lovosice.
Po příjezdu nás vřele přivítali a my jsme čekali na další pokyny.
Na starost nás měla paní Červená, která seznamovala skupinu s firmou Mondelez International. Pouštěla nám prezentaci o tom to závodu a také bezpečnostní video, ve kterém byly důležité pokyny a my jsme je museli během návštěvy dodržovat.

Od teorie k praxi.

Po zhlednutí videa jsme obdrželi čepice, pláště, bezpečnostní boty, rukavice a vydali jsme se s dlouholetým pracovníkem továrny na prohlídku. Ještě před tím, než vstoupili do výrobní haly, museli jsme si vydezenfikovat ruce a vyčistit boty na speciálním stroji.
Když jsme se procházeli meziskladem, zaměstnanec nám vyprávěl o výrobních linkách, kterých mají 5.
Mě nejvíc zaujala výrobní linka MIŇONKY, na které se vyrábí tatranky. Pozorovali jsme celý proces od výroby do balení. Nejdřív se museli upéct oplatkové platy, které se mazaly krémem a následně se vrstvily na sebe. Poté následovalo rozpracování, což je také velmi zajímavé.
Když už byly sušenky naporcovány, polily se horkou čokoládovou polévou a následovalo chlazení. Jakmile poleva ztuhla stroje je zabalily do obalu a poté pracovníci do krabic.

Po procházení celé výrobní haly jsme si přemístili do místnosti s logotypem firmy a společně jsme si vyfotili. Zde jsme obdrželi balíčky se sušenkami od firmy Mondelez International.
Celá exkurze nás velice bavila a dozvěděli jsme se hodně nových věcí.

Velké díky patří učitelkám, které po celou dobu byly s námi a řediteli za tak zajímavou příležitost.
Těšíme se na další.

Jaroslava Melnyk, 3HML


 

Dne 15. listopadu jsme s polovinou třídy 3 HML a paní učitelkou Elterleinovou a paní učitelkou Bílíkovou vyrazili do firmy Mondeléz v Lovosicích. V tomto podniku jsme se měli dozvědět jak probíhá výroba tatranek a BEBE dobré ráno. Prvně nám bylo ukázáno video, které neslo informace o firmě a následně i informace o historii firmy. Po videu nám byly poskytnuty ochranné oděvy a instrukce jak se chovat ve výrobě a poté následovala samotná prohlídka s průvodcem. Průvodce nás provedl celou výrobou tatranek a BEBE dobré ráno a všechny informace co byly potřeba nám sdělil. Po provedení následovalo zodpovězení položených otázek a úplně nakonec skupinové foto. Tato návštěva Mondeléz byla velice fascinující a naučná. Mė se tato exkurze velice líbila a doufám, že se nám ještě někdy naskytne takováto příležitost.

Pavel Janulík, 3HML

Mondeléz exkurzeSoukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena