tisk.png, 294B

Žáci se zúčastnili studijního pobytu v Rumunsku

V listopadu tohoto roku jsme se zúčastnili projektu ICVET (Erasmus+) v Rumunsku. Strávili jsme jeden týden na střední škole ve městě Cluj – Napoca. Díky mnoha různorodým aktivitám jsme se dozvěděli zajímavé informace o zemi, kultuře, poznali jsme řadu lidí a spoustu toho zažili. Za Podřipskou školu se projektu zúčastnili 4 žáci a 2 učitelé.
Projekt ICVET je dvouletý mezinárodní projekt jehož cílem je zlepšit interkulturní kompetence žáků a učitelů v odborném vzdělávání. Účastní se ho zástupci škol z Německa, Rumunska, Řecka, Turecka, Portugalska, Rakouska a Itálie. Vedle týdenních výměných pobytů se školy potkávají na pracovních schůzkách s cílem koordinace činností a vytváření učebních modulů. Ty jsou zkoušeny během žákovských pobytů na zahraničních školách.
Žáci a učitelé z Podřipské školy se díky projektu vydali do Německa, Rakouska, Řecka, Itálie a Rumunska. Pro všechny zúčastněné jsou aktivity tohoto typu velmi cenné. Dávají možnost poznat nová místa, seznámit s novými kamarády, komunikovat v angličtině a mnoho se toho naučit. Pro Podřipskou školu není mezinárodní spolupráce cizí. S kolegy ze zahraničí spolupracuje nepřetržitě již více než 20 let.

Za Janu, Nikol a Pavla zaznamenal Richard J.Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena