tisk.png, 294B

Dva týmy školy dosáhly pěkných umístění na Prezentiádě 2018

Ve čtvrtek 5. dubna se krajského kola soutěže Prezentiáda zúčastnily i dva týmy Podřipské školy. Už samotná účast v krajském klání byla úspěchem, čtvrté a osmé místo je krásným bonusem.

RK-team (4.), který zpracoval téma "drogy dnešní doby", byl ve složení Kamila Švandová a Robert Procházka. iTeam (8.) pracoval ve dvojici Tina Nováková, Lukáš Stejskal a ti si zvolili téma "co nám doma neřekli".

Všichni zapojení žáci jsou teprve v prvním ročníku, takže na svých soutěžních prezentacích mohou i v budoucnu pracovat a aspirovat třeba na vyšší příčky. Nicméně, o to až tolik nejde. V první řadě jde o trénink prezentačních dovedností, jenž jsou velmi komplexní záležitostí. Kloubí v sobě klíčové kompetence pro 21. století, jako je komunikace, kreativita, kooperace, dovednost ovládat informační technologie, práce s informacemi, jejich zpracování apod.

Soutěže v prezentování budou i nadále součástí vzdělávacího procesu Podřipské školy, protože kromě trénování výše zmíněných kompetencí, jsou žáci konfrontováni a také hodnoceni od externích odborníků, což jim dává velmi požadovanou zpětnou vazbu.

Prezentiáda 2018Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2011 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena