Hotelnictví

RVP 65-42-M/01 HotelnictvíHotelnictví

Charakteristika oboru

Obor hotelnictví je pestrý obor, který kombinuje teoretickou výuku s praktickými činnostmi. Vedle 14denní souvislé praxe v hotelu absolvují žáci praktická cvičení ve školní restauraci, a to jak v kuchyni, tak i při obsluze hostů. Během 4 let studia vykonají žáci 3 odborné kurzy zaměřené na gastronomii. Baristický kurz - naučíme tě správně připravit kávu, barmanský kurz - žádný drink už nebude problém, kurz studené kuchyně - setkáš se s netradičními surovinami i způsoby přípravy pokrmů, např. molekulární kuchyně. Podřipská škola spolupracuje s hotely, restauracemi a dalšími subjekty v cestovním ruchu (informační centra, destinační agentury atd.).


Obsah studia je tvořen ze společného základu, který tvoří předměty jako je čeština, matika, cizí jazyky (angličtina a němčina) nebo tělocvik. Odborná část předmětů je zaměřena na gastronomii, cestovní ruch, ekonomické disciplíny, rozvoj komunikačních, podnikatelských a dalších důležitých kompetencí.


Hlavním cílem je úspěšné absolvování maturitní zkoušky a následný bezproblémový vstup na trh práce nebo do dalšího studia na vysoké či vyšší odborné škole.

Partner pro obor hotelnictví

hotel_horal

Uplatnění absolventa

Absolvent se uplatní v hotelech, restauracích, barech, kavárnách, v cestovním ruchu jako provozní, recepční, kontrolní a administrativní pracovník, jako barman, barista apod. Zkrátka všude tam, kde je důležitá komunikace, samostatnost a zodpovědnost. Cestou je rovněž vlastní podnikání, protože rozvoj podnikatelských kompetencí je jednou z priorit školy. Pro koho je maturita jen základ, tak může pokračovat v dalším studiu na vysoké či vyšší odborné škole.

ŠVP a učební plán

Potvrzení od lékaře

Potvrzení od lékaře je vyžadováno.

Ubytování a stravování

Ubytování pro zájemce zajistíme v domově mládeže. Stravování je možné ve 150 m vzdálené jídelně gymnázia nebo ve školním bufetu.

Školné

1 000 Kč za měsíc, tj. 12 00 Kč za rok

Přihláška

Stáhnout přihlášku

 


Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s.
nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem

telefon +420 416 839 064    E-MAIL info@podripskaskola.cz

Instagram RSS FACEBOOK


Copyright © 2021 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště o. p. s. - Všechna práva vyhrazena