Úvod / Novinky / Zažij Podřipskou!

Zažij Podřipskou!

Zažij Podřipskou

 

Ve čtvrtek a pátek 12. a 13. října proplulo Podřipskou školou přes tři sta deváťáků a osmáků z roudnických základních škol. Cílem akce Zažij Podřipskou bylo zprostředkovat žákům vzdělávací příležitosti a umožnit jim vyzkoušet si různé obory studia. Akce má žákům pomoct při hledání zaměření a podnítit v nich význam dalšího vzdělávání.

Žáci se po krátkém uvítání rozdělili do malých skupinek, získali vlastního průvodce z řad studentů Podřipské a vydali se po stanovištích napříč celou školou. Díky tomu mohli nasát rodinnou atmosféru, na které si Podřipská škola zakládá.

Podřipská škola nabízí v současné době tři maturitní a tři učební obory. U čtyřletého maturitního oboru CESTOVNÍ RUCH si žáci zkoušeli poznat vlajky či významné české památky. Studenti oboru OBCHOD zasvětili žáky do marketingu ukázkou product placementu. Studenti  KOMBINOVANÉHO LYCEA Střední21, nového studijního oboru, představili svůj obor anglicky. Na lyceu totiž hrají jazyky významnou roli, absolventi se mohou klidně hlásit na zahraniční univerzity.

V rámci tříletých učebních oborů žáci zkoušeli za asistence studentů oboru KUCHAŘ-ČÍŠNÍK smažit palačinky, na kterých si pak pochutnali. KADEŘNICE ve školním kadeřnictví dobrovolníky česaly nebo je barvily barvami ve spreji. Stanoviště učebního oboru PRODAVAČ bylo pestré: od markování na kase, přes vážení, až po dárkové balení zboží.

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří, třeba hned v úterý 7. listopadu. Chcete-li vidět, jaké výukové metody na Podřipské používáme, jak poskytujeme zpětnou vazbu, co je to formativní hodnocení, vstupenka nebo propustka, přijďte v týdnu od 20. listopadu do otevřené výuky a zažijte to na vlastní kůži.