Úvod / Novinky / Kariérní týden

Kariérní týden

Studenti maturitního ročníku mají za sebou kariérní týden, ve kterém se věnovali příležitostem po maturitě.

PONDĚLÍ – Studuji dál

Týden odstartoval vzrušujícím setkáním s firmou Unicorn, která mimo jiné provozuje vysokou školu. V první části prezentace nám byla nabídnuta škála studijních možností, od tradičního denního prezenčního studia po moderní distanční formy vzdělávání. Unicorn nás motivoval k hledání toho správného směru pro nás samotné, zdůrazňujíc přitom význam jazykových znalostí a orientace v moderních technologiích ve všech oborech.

ÚTERÝ - Světová cesta za vzděláním

Úterý nám přineslo možnost nahlédnout do světa studia v zahraničí díky společnosti Unilink. Online webinář nabídl pohled na studijní příležitosti v zahraničí, ať už prostřednictvím studentských výměn nebo plnohodnotných programů. Navíc zástupkyně z Úřadu práce ČR nabídla cenné rady pro studium a práci v rámci EU.

STŘEDA - Hledání práce

Středa byla věnována tématu hledání práce. Zástupci personální agentury Randstad nám představili současnou situaci na trhu práce a poskytli užitečné rady od hledání práce až po správné vytvoření LinkedIn profilu.

ČTVRTEK - Krok ke kariérnímu rozvoji

Čtvrtek nám zástupkyně z Úřadu práce poskytla praktické informace o fungování úřadu a službách informačního a poradenského pracoviště. Tyto služby jsou k dispozici při rozhodování o dalším studiu, práci v EU nebo hledání zaměstnání v ČR.

PÁTEK - Osobní plán pro úspěch

Týden jsme zakončili vytvářením osobního plánu na téma "Kam po maturitě?" Studenti se učili definovat SMART cíle a vytvářet plán s konkrétními kroky k jejich dosažení.

Kariérní týden byl plný inspirace, informací a příležitostí k rozvoji. Děkujeme Martině Červené za skvělou organizaci.