Úvod / Novinky / Studentský parlament Ústeckého kraje

Studentský parlament Ústeckého kraje

Studentka Podřipské zvolena do Studentského parlamentu Ústeckého kraje

Na konci února se v Ústí nad Labem konalo první zasedání Studentského parlamentu Ústeckého kraje, jehož cílem je posílit mládežnickou participaci v Ústeckém kraji. Parlament vzniká za podpory radní pro školství Ústeckého kraje Ing. Jindry Zalabákové, České středoškolské unie a za pomoci aktivních studentů v sousedních krajích, kteří už své krajské studentské parlamenty mají.

Z Podřipské školy, kde studentský parlament několik let aktivně funguje, se do Ústí vydali 4 zástupci a s nimi vedení školy. Tři studenti se rozhodli kandidovat a připravili si své motivační proslovy. Zasedání začalo neformálními aktivitami s účelem seznámení studentů i vyučujících z různých škol. Následovaly projevy jednotlivých kandidátů a po nich volba do předsednictva. Konkurence byla veliká, zasedací místnost Krajského úřadu byla plná mladých, odhodlaných studentů. O to větší máme radost, že na pozici Tajemnice byla nakonec zvolena Aneta Burianová, studentka třetího ročníku Podřipské školy. „Beru to jako obrovskou příležitost, novou zkušenost a výzvu. Jsem vděčná, že mohu naši školu posouvat a přinášet inovativní nápady od zástupců jiných škol,“ svěřila se usměvavá studentka po ukončení zasedání.

Na Podřipské škole cílíme na rozvoj kompetencí, tedy praktických schopností, jako jsou kompetence komunikativní, kompetence k řešení problému, kompetence sociální, personální a občanské. Participace ve Studentském parlamentu Ústeckého kraje je toho skvělým příkladem.