Úvod / O studiu / Maturitní obory / Cestovní ruch

Cestovní ruch

O čem je studium cestovního ruchu?

Cestovní ruch je atraktivní a dynamický obor s velkou budoucností. Klademe důraz na odborné předměty a komunikační kompetence, jazykové znalosti a organizační dovednosti

Žáci absolvují 14denní souvislé praxe ve firmách a díky programu JA firma pravidelně propojují teoretické a praktické znalosti. Každý žák se stane součástí skutečné firmy – pro neustálý kontakt s reálným světem spolupracujeme s komerčním sektorem i veřejnou správou.

Obsah studia tvoří společný základ (čeština, matematika, tělocvik, cizí jazyky – angličtina a němčina) a odborné předměty (cestovní ruch, metodika průvodcovství, služby cestovního ruchu, zeměpis cestovního ruchu, dějiny kultury, ale také ekonomika, základy účetnictví, management, praxe, právo nebo marketing).

Hlavní cíl je úspěšné absolvování maturitní zkoušky a bezproblémový vstup na trh práce nebo do dalšího studia na vysoké či vyšší odborné škole.

Kde se uplatníte?

Můžete pracovat v cestovní kanceláři, agentuře, turistickém informačním centru, na recepci hotelu či jako turistický průvodce – zkrátka všude tam, kde je důležitá komunikace, samostatnost a zodpovědnost. Protože rozvoj podnikatelských kompetencí je jednou z priorit školy, můžete se vydat na vlastní podnikatelskou dráhu

Pro koho je maturita jen základ, může pokračovat v dalším studiu na vysoké či vyšší odborné škole nebo se vydat do světa.

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru cestovní ruch *.pdf
  • Učební plán oboru cestovní ruch *.pdf

Potvrzení od lékaře

není potřeba

Ubytování a stravování

Studenti si mohou zajistit internátní ubytování v Domově mládeže. Ve škole je bufet, v okolí školy různá restaurační zařízení.

Školné

1 000 Kč za měsíc, tj. 12 000 Kč za rok. Je možné získat prospěchové nebo sociální stipendium až do výše školného.

• Jednotná přijímací zkouška (M a ČJ) - 60 %
  • Portfolio a osobní pohovor - 30 %