Úvod / O studiu / Učební obory / Kadeřník

Kadeřník

RVP 69-51-H/01 Kadeřník

Co se naučíte?

Uplatníte se jako kadeřník v různých typech provozoven, studií a salónů. Po získání praxe v oboru můžete podnikat jako OSVČ. Budete umět zvolit vhodný technologický postup pro dámské, pánské a dětské účesy v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy. Budete poskytovat poradenské služby ohledně ošetřování vlasů a navrhovat konečnou úpravu vlasů do módního účesu.

Ukončení vzdělání

Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní části u odborných předmětů a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Úspěšným vykonáním získá absolvent střední vzdělání doložené vysvědčením a výučním listem.

Po absolvování závěrečné zkoušky se můžete ucházet o přijetí do studijních oborů pro absolventy tříletých učebních oborů.

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru Kadeřník *.pdf
  • Učební plán oboru Kadeřník *.pdf

Potvrzení od lékaře

Uchazeč je povinen doložit zdravotní způsobilost ke vzdělávání.

Ubytování a stravování

Studenti si mohou zajistit internátní ubytování v Domově mládeže. Ve škole je bufet, v okolí školy různá restaurační zařízení.

Seznam vybavení pro 1. ročník

Orientační seznam vybavení. Vše lze vyřešit na začátku 1. ročníku ve spolupráci s učitelkou odborného výcviku.

• 2 x školní tričko: 2 x 200 Kč
  • Kadeřnický kufr (taška): 4000 Kč až 5 400 Kč
  • Kalhoty černé
  • Zdravotní pantofle
  • Holící pomůcky
  • Fén
  • Žehlička na vlasy
  • Zdravotní průkaz

Výše uvedené kadeřnické potřeby si hradí žák sám. Lze je objednat hromadně ve škole se slevou, proto vyčkejte na září.

Školné

1 250 Kč za měsíc, tj. 15 000 Kč za rok