Úvod / O studiu / Učební obory / Kadeřník

Kadeřník

RVP 69-51-H/01 Kadeřník

Co se naučíte?

Uplatníte se jako kadeřník v různých typech provozoven, studií a salónů. Po získání praxe v oboru můžete podnikat jako OSVČ. Budete umět zvolit vhodný technologický postup pro dámské, pánské a dětské účesy v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy. Budete poskytovat poradenské služby ohledně ošetřování vlasů a navrhovat konečnou úpravu vlasů do módního účesu.

Ukončení vzdělání

Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní části u odborných předmětů a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Úspěšným vykonáním získá absolvent střední vzdělání doložené vysvědčením a výučním listem.

Po absolvování závěrečné zkoušky se můžete ucházet o přijetí do studijních oborů pro absolventy tříletých učebních oborů.

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru Kadeřnice *.pdf
  • Učební plán oboru Kadeřnice *.pdf

Potvrzení od lékaře

Uchazeč je povinen doložit zdravotní způsobilost ke vzdělávání.

Ubytování a stravování

Studenti si mohou zajistit internátní ubytování v Domově mládeže. Ve škole je bufet, v okolí školy různá restaurační zařízení.

Seznam vybavení pro 1. ročník

Orientační seznam vybavení. Vše lze vyřešit na začátku 1. ročníku ve spolupráci s učitelkou odborného výcviku.

• Zajistí škola:
    • 2 x tričko: 400,- Kč
    • Kadeřnický kufr (taška): 4000,- Kč až 5 400 Kč
    • Natáčky na vodovou: 830,- Kč
    • Natáčky na preparaci: 350,- Kč
  • Zajistí žák:
    • Kalhoty černé
    • Zdravotní průkaz
    • Zdravotní pantofle
    • Holící pomůcky

Školné

850 Kč za měsíc, tj. 10 200 Kč za rok (od školního roku 2023/2024, platí pro žáky 1. ročníku - nové nástupy)

Zajímá Vás tento obor?
Kontaktujte nás, rádi Vám vše podrobně objasníme.

Můžete se nás zeptat na bližší informace po telefonu 416 839 064
Přijeďte se k nám kdykoliv podívat osobně (po předchozí domluvě) anebo využijte Den otevřených dvěří
Připadně nám napište, rádi Vám pomůžeme s výběrem nebo objasníme jakýkoliv dotaz.

Toto pole je povinné!
Email není ve správném tvaru!
Telefon není ve správném tvaru!
Načítám...