Úvod / O studiu / Učební obory / Kadeřník

Kadeřník

RVP 69-51-H/01 Kadeřník

Co se naučíte?

Uplatníte se jako kadeřník v různých typech provozoven, studií a salónů. Po získání praxe v oboru můžete podnikat jako OSVČ. Budete umět zvolit vhodný technologický postup pro dámské, pánské a dětské účesy v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy. Budete poskytovat poradenské služby ohledně ošetřování vlasů a navrhovat konečnou úpravu vlasů do módního účesu.

Ukončení vzdělání

Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní části u odborných předmětů a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Úspěšným vykonáním získá absolvent střední vzdělání doložené vysvědčením a výučním listem.

Po absolvování závěrečné zkoušky se můžete ucházet o přijetí do studijních oborů pro absolventy tříletých učebních oborů.

ŠVP a učební plán

• ŠVP oboru Kadeřník *.pdf
  • Učební plán oboru Kadeřník *.pdf

Potvrzení od lékaře

Uchazeč je povinen doložit zdravotní způsobilost ke vzdělávání.

Ubytování a stravování

Studenti si mohou zajistit internátní ubytování v Domově mládeže. Ve škole je bufet, v okolí školy různá restaurační zařízení.

Seznam vybavení pro 1. ročník

Orientační seznam vybavení. Vše lze vyřešit na začátku 1. ročníku ve spolupráci s učitelkou odborného výcviku.

• 2 x školní tričko: 2 x 200 Kč
  • Kadeřnický kufr (taška): 4000 Kč až 5 400 Kč
  • Kalhoty černé
  • Zdravotní pantofle
  • Holící pomůcky
  • Fén
  • Žehlička na vlasy
  • Zdravotní průkaz

Výše uvedené kadeřnické potřeby si hradí žák sám. Lze je objednat hromadně ve škole se slevou, proto vyčkejte na září.

Školné

1000 Kč za měsíc, tj. 12 000 Kč za rok (pro žáky nastupující 2024/2025)

Dovednostní zkouška - 35 %

Motivační pohovor - 25 %